KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13491182
nr 1349 1182
Curt Clemens
(1911-1947), Sverige
Pastell, Signerad, daterad 1941,30x40 cm
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 28 september 2020
kl 18:15:49
27/9 21:11:44
Curt Clemens
Läs mer om Curt Clemens